Your search results

Marbella – perła Wybrzeża Słońca

Posted by admin on 27 czerwca 2021
0

Marbella to według wielu jeden z najbardziej luksusowych i zarazem najdroższych kurortów Hiszpanii, szczególnie lubiany przez celebrytów i głowy wielu państw. Swoje posiadłości mają tutaj m. in. George Clooney, Antonio Banderas czy król Arabii Saudyjskiej.

Jednym z najciekawszych miejsc w mieście jest niewątpliwie prestiżowy port Puerto Banus, który został zaprojektowany przez twórcę Beverly Hills – Noldi Shrecka. Na otwarciu portu w 1970 roku zjawiła się cała śmietanka towarzyska świata. Znajdziemy tutaj przede wszystkim luksusowe jachty otoczone piękną zabudową, w której znajdują się wykwintne restauracje oraz butiki najlepszych marek.

Marbella to jednak nie tylko luksusowe posiadłości i ogromne jachty, wystarczy wejść w miasto by cofnąć się w czasie i podziwiać zabytki, których tutaj nie brakuje. Starym Miastem można nazwać część Casco Antiguo, przede wszystkim tereny wokół słynnego Placu Pomarańczy – Plaza de los Naranjos. Do najciekawszych atrakcji należą: Muralla del Castillo czyli pozostałości po zamku i murach miejskich; Casa del Corregidor – XVI wieczny budynek o kamiennej fasadzie z elementami gotyku, renesansu i stylu mudejar; ratusz pochodzący z XVI wieku; kapliczka Ermita de Santiago oraz Iglesia de la Encaración czyli kościół wzniesiony również w XVI wieku. Wszystkie zabytki i atrakcje turystyczne Marbelli zdecydowanie zasługują na osobny artykuł, który niebawem pojawi się na naszej stronie.

Niebywałym atutem perły Wybrzeża Słońca jest jej mikroklimat, latem średnie temperatury tutaj to około 30 stopni Celsjusza, dla przykładu – w Madrycie jest to ponad 40 stopni, dodatkowo mamy tą różnicę, iż Madryt to głównie ulice i kamienice, a Marbella – plaża i morska bryza 🙂 W grudniu zaś temperatury oscylują tutaj w okolicach 20 stopni Celsjusza, powoduje to, iż Marbella stanowi niezwykle komfortowe i przyjazne miejsce do życia przez cały rok.

Dla miłośników golfa Marbella będzie rajem, ponieważ Andaluzja należy do wiodących kierunków turystyki golfowej na Starym Kontynencie, większość z nich (bo aż 21) znajduje się w samej Marbelli. Dzięki uprzywilejowanym warunkom pogodowym i krajobrazowym, gra w ten sport jest tu możliwa przez cały rok.

Aby poznać prawdziwy urok i klimat Marbelli, trzeba ją po prostu odwiedzić i osobiści doświadczyć tej atmosfery, do czego zdecydowanie zachęcamy i chętnie pomożemy w takiej wycieczce. Kto raz odwiedził to miejsce, zawsze będzie chciał tam wracać. Wiemy to z własnego doświadczenia 🙂

Compare Listings