Costa del Sol od dawna cieszy się popularnością wśród turystów i inwestorów, a niektóre miasta – takie jak Marbella, Estepona, Benalmadena czy Nerja – są bardzo znane i lubiane. Jednak szukając atrakcyjnej oferty inwestycyjnej warto przyjrzeć się mniej oczywistym kierunkom, takim, które dopiero się rozwijają, a szczyt popularności mają jeszcze przed sobą. Taką miejscowością jest La Alcaidesa w prowincji Kadyks.

La Alcaidesa – początki i założenia

La Alcaidesa to osiedle bardzo młode, pierwsza zabudowa na tym terenie powstała nieco ponad 30 lat temu. Spółka joint venture La Alcaidesa Inmobiliaria finansowana kapitałem hiszpańskim i brytyjskim zaplanowała tradycyjne w duchu i nowoczesne w wykonaniu osiedle przeznaczone częściowo do stałego zamieszkania, a częściowo pod nieruchomości wakacyjne.

Alcaidesa kurort

Położona w bliskiej odległości Gibraltaru z jednej strony i ekskluzywnego Sotogrande z drugiej strony, tuż przy długiej, piaszczystej plaży, La Alcaidesa jest doskonale zlokalizowana jeszcze z dwóch powodów. Pierwszym jest ukształtowanie – schodkowe ułożenie inwestycji na wzgórzach oznacza, że nawet usytuowane dalej od plaży budynki mają piękne, niezakłócone widoki na morze. Po drugie, osiedle otoczone jest rezerwatem przyrody, co oznacza, że nie rozleje się do uciążliwych rozmiarów i zachowa swój kameralny charakter.

Osiedle zostało zaprojektowane tak, aby przypominało tradycyjne hiszpańskie pueblo, położono też nacisk na równowagę pomiędzy mniejszymi apartamentami, segmentami, jak i dużymi willami. Serce miasteczka stanowi plac miejski (Loma del Rey), przy którym zlokalizowane są sklepy, kawiarnie, restauracje, tuż obok znajduje się główne zejście na plażę i kilka chiringuitos (barów plażowych). Jednak największym magnesem przyciągającym do Alcaidesy są dwa przepiękne pola golfowe – Alcaidesa Heathland i La Hacienda Links. To drugie jest wyjątkowe ze względu na lokalizację – bezpośrednio przy plaży, schodzi prawie do samego morza.

Alcaidesa kurort

Rynek nieruchomości

Oferta mieszkań i domów do kupienia w Alcaidesie jest bogata i zróżnicowana. Na rynku wtórnym można znaleźć mniejsze i większe lokale w istniejących kompleksach mieszkaniowych, ale również rynek pierwotny oferuje dużo możliwości. Apartamenty i segmenty w powstających właśnie inwestycjach są nowocześnie zaprojektowane, wyposażone w najnowsze technologie budynkowe, posiadają również bogaty program funkcjonalny części wspólnych, ogólnodostępnych dla mieszkańców. Dla przykładu, Serenity Golf View Homes w udogodnieniach oferuje m.in. basen z zejściem plażowym oraz basen dla dzieci, mini aquapark, krytą siłownię, platformę do jogi i medytacji, przestrzeń coworkingową, itd.

La Alcaidesa to zdecydowanie miejsce, które warto obserwować pod kątem rozwoju lokalnego rynku nieruchomości. A o jego potencjale niech świadczy fakt, że większość nowopowstających inwestycji wyprzedaje się jeszcze przed wyjściem ich budowy z ziemi. Jeśli interesują Cię najkorzystniejsze oferty z tej okolicy, skontaktuj się z nami.